Bursa, Balıkesir, Bandırma, Susurluk Asansör Montaj, Ba...

Asansör bakım ve onarımı nasıl yapılır?
 
    ...

Susurluk Asansör

Asansör bakım ve onarımı nasıl yapılır?
 
            Bursa gibi metropollerde konut ve iş yerlerinde kullanılan asansörler, modern kent yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Kamu kurumlarına kadar geniş bir sahada kullanılan asansörler periyodik bakıma da gereksinim duyar. Zira gerek bilgisayar destekli çalışan asansörler gerekse klasik tipli standart asansörlerde zaman içinde bozulmalar, mekanik kısımlarında aşınmalar olabilir. Dolayısıyla Bursa ya da Balıkesir il ve ilçelerinde her yıl periyodik bakımı yapılmış asansörler uzun ömürlü olacaktır. Balıkesir ya da Bandırma gibi ilçelerde asansör montajı ve periyodik bakım ihtiyaçları için firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

            Asansör bakımında ise çalışma sistemimiz şu şekildedir. Ekipman, donanım parçaları, rutin çalışmanın devamlılığı için çalışan asansöre sadece temel kontroller yapılır. Diğer bakım çeşidimiz çalışmayan asansörlerdeki genel ya da lokal arızaların tespiti ve onarımıdır. Parça değişimi gerekiyorsa buna odaklanılır. Bilgisayar çalışma sistemine sahip asansörler içinse ayrı bir dinamik bakım çalışmasını uygulamaktayız. Konusunda deneyimli personelimiz bütün bu periyodik asansör bakım ve onarımı çalışmalarını özenle gerçekleştirmektedir.
 
Asansör revizyonu nedir?
 
            Asansörler bir yandan günlük yaşamımızı kolaylaştırırken bir yandan da zamana karşı direnemeyip yıpranırlar. Şayet periyodik bakım da yapılmamışsa bu yıpranmalar bozulmaya da sebep olabilir. Ancak bozulmasalar da, performans açısından eski bir teknolojinin devamı niteliğindedirler. Bu nedenle asansörlerin zaman içinde yeni teknolojiyle desteklenerek revizyondan geçirilmesi gerekir. Susurluk asansör hizmetleri açısından revizyon çalışmaları da faaliyet kapsamımızdadır. Revizyon çalışmaları ise şöyle yürütülmektedir: Modernize olacak asansör öncelikle teknik kapsamda incelenerek bir rapor oluşturulur. Bu rapora göre personelimiz revizyona dair teknik projesini hazırlar. Yeni asansörle ilgili maliyet, ruhsat ve gerekli kanuni mevzuat hakkında konut sahipleri bilgilendirilir.

            Kanuni çerçevede varsa devlet teşvikleri dikkate alınarak çalışmada faydalanılır. Plan ve projenin pratiğe geçirilmesi ise ikinci aşamayı oluşturur. Böylece montaj süreci sonrasında eski sistemin terkedilmesiyle yeni teknolojik sisteme dahil olunur. Bu da asansörlerin çalışmasındaki performansı gözle görülür artıracaktır. Elbette asansör revizyonu sürecinde asansörün taşıyıcı kapasitesi, taşıma halatları, kabin değişiklikleri, eğilme dengesi hususu gibi tüm teknik detaylar hesap edilmektedir. Sizler de Susurluk asansör montaj, bakım ve revizyon işlerinde firmamızı güven içinde tercih edebilirsiniz. Hizmetlerimizden memnun kalacaksınız.