Asansör Kabin Seçimi

Asansör bakımı çeşitleri nelerdir?
 
     ...

Susurluk Asansör

Asansör bakımı çeşitleri nelerdir?
 
            Asansör gerek insan gerekse büyük ölçekli yükleri aşağı ya da yukarı taşıma amaçlı kullanılan fonksiyonel yapılı hareketli araçlardır. Balıkesir ve Bandırma gibi ilçelerde birçok işletme, özellikle otel, plaza, iş hanı gibi yapılarda asansörler zorunlu bir ihtiyaçtır. Asansörler sayesinde kapasitesi ölçüsünde kişiler ve maddi yükler taşınabilmektedir. Bu da zaman içinde birtakım yıpranmalara, aksamında korazyon oluşmasına ya da muhtelif sebeplerden dolayı hiç çalışmamasına yol açmaktadır. Bu nedenle Balıkesir ve ilçelerindeki asansörlü yapıların güvenliği bakımından periyodik bakım ve kontrol önem taşımaktadır. Zira asansördeki olası sorunlar başta insan hayatını riske edebilir ve tabi ki muhtemel kazalarda bina içi hasar da oluşturabilir. Bundan dolayı asansörlerin periyodik bakımı ihmal edilmemesi gerekir.

            Örneğin Bursa gibi büyükşehirlerde iş yaşamı ve konut sektörünün canlılığı aşikardır. Çok sayıdaki yapıda da asansörler kullanılmaktadır. Bu yapılara entegre edilecek asansörlerin öncelikle güvenlik sistemlerinin gelişmiş olması gerekir. Bununla birlikte her yıl periyodik bakımdan geçirilmelidir. Asansör bakımı çeşitleri ve bakım sürecinde dikkat edilecek hususlar ise şöyle sıralanabilir: Koruyucu ve planlı bakım çeşidinde, asansöre entegre edilmiş unsurlar, teçhizat elemanlarının gözden geçirilmesi yapılır. Arıza bakımı ise, asansörün çalışmasını engelleyen sorunların teknik tespit ve onarımıdır. Değiştirme bakım çeşidinde ise, arızalı parçaların çıkarılıp yenisiyle değiştirilmesini sağlar. Dinamik bakım çeşidi ise, bilgisayar destekli asansörler için geçerli olup mevcut yazılımlar gözden geçirilir, varsa hatalar düzeltilir. Susurluk asansör hizmetlerinin kaliteli çalışmaları sayesinde asansörler uzun yıllar performanslı çalışacaktır.
 
Asansör kabin seçimi nasıl yapılır?
 
            Asansörde güvenlik sistemi, çalışma performansı gibi teknik hususlar elbette önemlidir. Bununla birlikte bu hususlarla da örtüşecek asansör kabin seçimi de iyi yapılmalıdır. Kabin seçimi denilince öne çıkan hususlar şunlardır. Öncelikle taşıma kapasitesi iyi olmalı, dekoratif bir iç açılık olmalı, sıcak yaz ayları için klima sistemi eklenmeli ve tabi ki aydınlatma sistemi kaliteli ürünlerden yerleştirilmelidir. Susurluk asansör hizmetlerinde ise kabin seçimleri için zengin alternatifler bulunmaktadır. Kabinlerde kat ayarları dışında her durakta kapının açılma performansı iyi olmalıdır. Kabinler fren sistemine uyumlu çalışmalıdır. Havalandırma sistemi dışında tehlike kapağı kolayca açılabilir nitelikte olmalıdır. Kabin üzerine yük bindirecek ekstra malzemelerden kaçınılmalıdır. Ayrıca kabin kapasitesi üzerindeki yüklere karşı uyarıcı işarete de sahip olabilir. Bunlar kabin seçiminde başlıca dikkat edilecek hususlardır.